„Mokslo sala” - mokslo ir inovacijų sklaidos centras, Kaunas, Lietuva

  • Statinio tipas:
  • Švietimas ir kultūra
Per visą ekraną Užverti

Mokslo ir inovacijų sklaidos centras Kaune tituluojamas unikaliausiu statiniu Europoje

„Mokslo sala” - mokslo ir inovacijų sklaidos centras, statomas Kaune. Tai unikalus statinys visoje Europoje. Pastato išorėje dominuos betonas ir stiklas, tačiau didelė stogo dalis bus apželdinta, o ant jos bus galima vaikščioti. Statinio puošmena taps 21 metro skersmens „diskas“, pasviręs virš įėjimo į muziejų. Tai bus bene brangiausia statinio dalis. Šiam diskui yra specialiai gaminamos metalinės sijos.

 

Pastato viduje planuojamos nuolatinė ir kintanti ekspozicijos, STEAM laboratorijos, virtualių projekcijų erdvės, šiuolaikiškas muziejus, čia taip pat įsikurs kavinės, konferencijų salės, dirbtuvės bei administracinė dalis. Statybos įsiskverbs 4 metrus po žeme. Žemiausioje patalpoje bus įrengtas planetariumas.


„Peikko Lietuva” vyr. konstruktorius Evaldas Makaveckas, prisidėjęs prie „Mokslo sala” projekto įgyvendinimo pažymi, kad pastatas unikalus tiek savo savo forma, tiek dydžiu. Jis yra vieno aukšto, bendras plotas 11523 m², tūris 84437 m³, aukštis 7.3 m. “Peikko” suprojektavo ir pagamino:

 

- Daugiaatrames DELTABEAM® kompozitines sijas su šarnyriniais mazgais angose bei pavienes dviatrames. Objektui suprojektuotų DELTABEAM® sijų aukštis 320, 400, 500 mm, bendras ilgis 534 m, bendras kiekis 55 vnt.;

- Didžioji pastato kolonų dalis suprojektuota iš „Peikko“ kompozitinių apvalaus skerspjūvio kolonų. Bendras kiekis 99 vnt. Kompozitinės kolonos pasirinktos dėl architektūrinių sprendinių, norint išlaikyti mažesnį kolonų skerspjūvį ir didesnį ilgį. Suprojektuotos vieno aukšto ilgiausios kolonos 8.3 m ilgio ir 273 mm skerspjūvio;

 

- Be DELTABEAM® kompozitinių sijų ir kompozitinių kolonų „Peikko“ suprojektavo kompozitinio kesono mazgus iš metalinių dvitėjinių sijų, taip pat pagamino viso kesono sijas. Didžiausias sijų skerspjūvis HEB1000, atstumas tarp atramų 23.7 m, bendras kesono svoris 191 tona. Buvo analizuojami du kesono variantai - varžtinis bei virintinis mazgų sujungimai Dėl reikalingo didelio mazgų standumo ir mažo leistino įlinkio pagal architektūrinius sprendinius, pasirinktas virintinių mazgų sprendimas, kuris yra atliekamas statybos aikštelėje;

 

- Sijų galams nudažyti naudotas specialus gruntas, kad nereikėtų pašalinti grunto statybos aikštelėje prieš virinant mazgus. Bendras virintinių siūlių ilgis aikštelėje sudarė beveik 0.5 km. Taip pat buvo padarytos papildomos skylės glaudžiam sijų suveržimui prieš virinimą aikštelėje ir suprojektuotos kėlimo kilpos sijų kėlimui. Sunkiausias gaminys 12.4 tonos. Bendram betono ir plieno darbui sijų viršuje buvo privirintos smeigės.

 

- Taip pat projektui buvo pagaminti kiti „Peikko“ gaminiai: TERAJOINT® surenkama grindų jungčių sistema, pakabinimo sijos PETRA®, HPM® inkariniai varžtai bei kitos įdėtinės detalės kaip WELDA® tvirtinimo plokštes.

 

Apibendrinant galima pasakyti, kad mokslo ir inovacijų sklaidos centras „Mokslo sala“ yra unikalus ir technologiškai pažangus pastatas, kurio statybą palengvino „Peikko Lietuva“ indėlis inovatyviais projektavimo ir gamybos sprendimais. Pastatas neabejotinai taps Kauno ir visos Europos pasididžiavimu.

Plačiau down-arrow.png

Projekto duomenys

Plotas:
11523 m2
Aukštų skaičius:
1
Vystytojas:
Kauno miesto savivaldybė
Rangovas:
UAB „Autokausta”
Konstrukcinė dalis:
UAB „1 planas”
Architektūrinė dalis:
UAB „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai"/„Smar Architecture studio PTY LTD"
Projektavimo darbų pradžia:
2020
Užbaigimo metai:
2023

Susisiekite su mumis

Rima Daukšienė

Rima Daukšienė

Pardavimų projektų vadovė

DELTABEAM® sijos ir plieninės konstrukcijos

Mob. +370 646 32433
[email protected]