AR MOKYTOJŲ KOMPETENCIJA ATITINKA RINKOS STANDARTUS?

January, 27, 2022

Pirmieji žingsniai link talentų auginimo kartu su EPMC mokymo centru jau žengti. Profesinės mokyklos suvirinimo mokytojas dalyvavo Peikko Lietuva organizuotoje stažuotėje.

Specialistas tris dienas praleido su suvirinimo meistrais bei gamyklos vadovu. Peikko Lietuva profesionalai praktiškai ir teoriškai perteikė žinias, kurios bus reikalingos ateities darbuotojams.

Norint pasiekti rezultatus reikia pinigų ir laiko

Žinių naujumo bei rinkos tendencijų svarbą mokymosi procese pabrėžia ir EPMC sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Asta Rainienė. ,,Matydama profesijos mokytojų tobulinimosi galimybių stoką, mūsų mokymo EPMC įstaiga ieško įvairių būdų, kaip užtikrinti mokymo kokybę, neatsiliekant nuo naujų tendencijų versle. Su šia intencija mūsų centro suvirintojų profesijos mokytojas praktikavosi Peikko Lietuva įmonėje,“ - teigia centro vadovė. Profesinės mokyklos atstovė taip pat įvardina priežastis, kodėl tokio pobūdžio sutartys su įmonėmis dažnu atveju nėra efektyvios.,, Džiaugiamės, kad mūsų pradėtas dialogas su Peikko Lietuva netapo tik formalumu. Profesinės mokymo įstaigos ir verslo, darbdavių atstovai turi abipusį interesą bendradarbiauti, bet dažnu atveju tam neskiriama laiko ir lėšų.“,- sėkmingu bendradarbiavimo startu džiaugiasi Asta Rainienė.

Mokytoju gali būti tik tas kuris niekada nenustoja mokytis

Šios programos nauda neabejoja ir Peikko Lietuva gamyklos vadovas Aldas Dubininkas. “Manau, kad tokie vizitai naudingi visiems: įmonei, programoje dalyvavusiam mokytojui , mokymo įstaigai. Stažuotės metu EPMC suvirinimo mokytojas susipažino su ,,Peikko Lietuva“ gamybos procesu, darbo standartais bei reikalavimais, kuriuos turi atitikti suvirintojas, norintis dirbti šiuolaikinėje gamybinėje įmonėje,” – teigia Aldas Dubininkas. Gamyklos vadovas taip pat pripažįsta, kad viena iš svarbiausių sėkmingo bendradarbiavimo sąlygų – žmogaus, dalyvaujančio stažuotėje, žingeidumas. ,,Mūsų komanda vertina specialistus, kurie entuziastingai domisi naujausiomis gamybos technologijomis, gilina žinias ir tuo pačiu jomis dalinasi su mokiniais. Otgajus Aslanovas – vienas iš tokių mokytojų, kuris savo mokinius sudomina ne tik savo turima kompetencija , bet ir žingeidumu ir realiais praktinias pavyzdžiais.”- teigia Aldas Dubininkas.

Kodėl mokytojams stažuotė – nemažiau svarbi nei mokiniams?

„Peikko Lietuva organizuotos stažuotės metu mane nustebino moderni gamykla ir preciziška darbo tvarka. Nepriekaištinga darbų koordinavimo sistema, kokybė bei sauga – dominuojančios sritys. Pastarosios šią gamyklą paverčia puikia vieta mokytis ir dirbti, vadovaujantis sektinu veiklos standartu. Stažuotės metu suteiktas praktines ir teorines žinias vienareikšmiškai bus vertinga perduoti mokiniams. Manau tai vienas iš efektyviausių būdų auginti profesionalius specialistus rinkai. Naudinga ir maloni patirtis,“ – teigia stažuotėje dalyvavęs EPMC suvirinimo mokytojas Ogtajus Aslanovas.

Be kvalifikuotų ir atsakingų darbuotojų sėkminga įmonės veikla  neįmanoma. Didžiausias įmonės turtas - būtent žmonės, vidinė įmonės kultūra, darbuotojų atsakingumas bei kompetencijos. Net tuo metu, kai robotizacija gamybinėse įmonėse naudojama vis plačiau, esminis darbo išteklius, kuriantis pridėtinę vertę – žmogus. Talentingą ir imlų žinioms darbuotoją galime auginti mokslo ir verslo sandūroje. Tik kompetetingi ir žingeidūs mokytojai gali užauginti būsimus rinkos talentus.

Jei Jūs taip pat norite išbandyti mokytojų stažuotes Peikko Lietuva įmonėje galimybes susisiekite [email protected]

 

 

 

 

Share
Komentarai Rašyti komentarą
Užpildykite šį laukelį
Neteisingas el. pašto adresas
Užpildykite šį laukelį
Pranešimas
Komentarų nėra
Peržiūrėti visus įrašus