Kolonų montavimas: kas jeigu naudotume varžtines kolonų jungtis?

August, 17, 2020

Kas paskatino šį klausimą?

Devintojo dešimtmečio pradžioje vyraujantis  surenkamojo gelžbetonio kolonų montavimo būdas buvo naudojant lizdinius pamatus.

„Šis metodas - toks senas kaip Adomas. Jį, kolonų montavimui, naudojo net senovės romėnai. Kol buvo naudojami lizdiniai pamatai, kolonų montavimas nebuvo nei labai greitas, nei saugus“, - sako Raimo Lehtinen. Lehtinen prie Peikko prisijungė 1989 m., kaip tyrimų ir plėtros inžinierius.

Kitas plačiai pritaikytas metodas - suvirinimas. Projektuotojams šis būdas buvo itin nepatogus dėl kylančių sunkumų tiksliai nustatyti matmenis. Suvirinimas statybų aikštelėje buvo gremėzdiškas ir užtrukdavo daug laiko. Buvo aišku, jog dar tikrai yra ką tobulinti.

Peikko tyrimų ir plėtros skyriuje kažkas pagalvojo apie varžtus - o kas, jei šiam darbui naudotume juos?

Pirmosios varžtinių kolonų jungčių iteracijos buvo atliktos dar 1983 m., o rangovai netrukus pamatė jų pagrindinę naudą: rėmai buvo montuojami ypač greitai, o jungtis - reguliuojama. Varžtinės kolonų jungtys taip pat padėjo radikaliai sumažinti kasimo gylį ir pašalino papildomo tvirtinimo poreikį. Taikant naują kolonų montavimo būdą, statybų procesas tapo keturis kartus greitesnis nei naudojant kitus sprendimus esančius statybų rinkoje.

 

Su laiku vis geriau

Nuo 80-ųjų iki šių laikų nueitas ilgas kelias, tačiau šis kolonų montavimo metodas vis dar išsilaiko pagrindiniu.

„Bėgant metams pagrindinė koncepcija vystėsi tenkinant projektuotojų ir rangovų poreikius“, - sako Jorma Kinnunen, vyresnysis tyrimų ir plėtros vadovas. Pavyzdžiui, devintojo dešimtmečio pradžioje buvo sukurta lengvesnė kolonų padų versija.

 

Atitikimas standartams

Šiandien daugeliui pagrindinių „Peikko“ gaminių suteikti ETA patvirtinimai ir žymėjimas „CE“ ženklu, taip pat įvairių šalių vietiniai patvirtinimai. „Tarptautiniai patvirtinimai „Peikko“ įmonei  buvo visada svarbūs, nes tai yra geriausias būdas deklaruoti mūsų gaminių eksploatacines savybes“, - aiškina Kinnunen.

„Mes labai atidžiai sekame statybos ir projektavimo standartų pasikeitimus, o tai savaime yra sudėtinga užduotis. Mes dirbame daugelyje šalių, tačiau, kad ir kur eitume,  pasirūpiname, jog mūsų produktai atitiktų vietinius reikalavimus“.

Petri Suur-Askola

Business Director

Connections

Peikko Group Corporation

Komentarai Rašyti komentarą
Užpildykite šį laukelį
Neteisingas el. pašto adresas
Užpildykite šį laukelį
Pranešimas
Komentarų nėra
Peržiūrėti visus įrašus