Prasmingas žingsnis link saugesnės statybos

March, 3, 2020

Praėjusį gruodį Europos inžinerinių statybos sistemų asociacija (ECS) paskelbė, kad EN1090-1 neturi būti naudojama kaip betono jungčių gaminių „CE“ ženklas.

Aš labai palankiai vertinu šį sprendimą, kaip žingsnį saugesnės statybos link, todėl, jog  „Peikko“ gaminių patikimumas yra vienas iš kertinių mūsų santykių su klientais sudedamųjų dalių.

Vienas iš efektyviausių būdų įvertinti ir garantuoti esmines statybos produktų savybes Europoje yra „CE“ ženklinimas. „CE“ ženklą galima pasiekti įrodžius statybinio gaminio atitiktį Europos standartams arba su gaminiu susijusiems Europos techniniams vertinimams - ETA. 

Pastaraisiais metais kai kurie gamintojai pradėjo naudoti  „CE“ ženklus patentuotiems inžineriniams gaminiams, remiantis EN 1090 - Europos plieninių konstrukcijų atlikimo standartais -, tik todėl, jog tai padaryti buvo lengviau ir pigiau nei ETA. Žinoma, tokie ženklinimai patvirtina, kad gaminiai yra gaminami laikantis Europos standartų, tačiau jie taip pat gali būti klaidinantys, nes nėra įvertinamos kitos savybės, kurios yra būtinos tinkamam gaminio veikimui (pvz.: apkrovų laikymas). 

Mes, „Peikko“, tikime, kad mūsų atsakomybė neapsiriboja vien ekonomiškai efektyvia statybinių gaminių gamyba. Būtent todėl mes įsipareigojame deklaruoti savo gaminių eksploatacines savybes žymėdami jas „CE“ ženklu, remiantis ETA. Kartu su kitais ECS inžinerinių statybinių gaminių gamintojais, mes suprantame, kad tai yra vienintelis patikimas ir nedviprasmiškas būdas parodyti esmines mūsų gaminių savybes.

Petri Suur-Askola

Business Director

Connections

Peikko Group Corporation

Komentarai Rašyti komentarą
Užpildykite šį laukelį
Neteisingas el. pašto adresas
Užpildykite šį laukelį
Pranešimas
Komentarų nėra
Peržiūrėti visus įrašus