Hibridinis rankos paspaudimas – kaip gauti didžiausią naudą pasitelkiant geriausias skirtingų medžiagų savybes?

August, 15, 2022

Kiekviena statybinė medžiaga turi savo privalumų, o medienos, betono ir plieno derinimas statybose sukuria optimaliausius rezultatus. Ar žinote kodėl?

Dar prieš keletą metų man buvo sunku suprasti, kodėl mediena turėtų būti naudojama didesniuose pastatuose. Nesupraskite manęs neteisingai; Man patinka mediena, o mano nuosavas namas yra karkasinis – tai privačiuose būstuose Suomijoje yra natūralu. Tačiau jis pagamintas iš surenkamų elementų.

Mano požiūris pasikeitė prieš 3 metus, vieno iš „Peikko“  pardavimų komandos susitikimo Šiaurės Amerikoje metu. Kanados medienos taryba mums paaiškino, kad jaunas, augantis miškas yra anglies telkinys, o senas, iš dalies iškritęs miškas yra anglies šaltinis. Miškus, planetos plaučius, reikia prižiūrėti. Tai reiškia, kad mediena turi būti iškirsta, kad miškas liktų kaip anglies telkinys. Ta nukirsta mediena turi būti kur nors panaudota, kad sugertų CO2, o viena natūrali to panaudojimo vieta yra statybos. Medienos naudojimas statybose išties naudingas mums visiems – tai padeda mūsų planetai palaikyt sąlygas tinkamas gyvenimui.

 

Skirtingų statybinių medžiagų teikiama  nauda

Medienos pramonėje gaminami įvairūs  medienos komponentai skirti karkasinėms konstrukcijoms. CLT ir LVL plokštės, klijuotos sijos ir kolonos tinka karkasinei konstrukcijai, kuri jau  dešimtmečius yra  „Peikko“ stiprybė. Kiekviena medžiaga turi tik jai  būdingų savybių, todėl puikiai tinka statybai. Plienas pasižymi tvirtumu ir suteikia laisvę jungčių prijungimo įvairovei, betonas – universalumu, atsparumu ugniai ir atsparumu gniuždymui. Ką turi mediena, išskyrus anglies absorbciją? Mediena yra lengva, standi, plastiška ir labai gerai atspari ugniai iki tam tikros ribos. Ir jis suteikia šilumą  ir jaukumą.

Statybų sektoriuje „Peikko“ hibridinės betono ir plieno konstrukcijos naudojamos daugiau nei 30 metų. Lengvos plieninės konstrukcijos pristatomos į statybų aikštelę, sumontuojamos ir vietoje užpildomos betonu. Mediena yra natūralus priedas „hibridiniame rankos paspaudime“.

Mes tik pradedame savo kelionę hibridinės statybos, naudojančios  3 skirtingas medžiagas, link. Norime atsispirti nuo mūsų šaknų - surenkamųjų gelžbetonio konstrukcijų ir priartėti  prie medinės konstrukcijos. Norime savo klientams pasiūlyti optimaliausiu rezultatus tiek dabar, tiek ir ateityje.

Petri Suur-Askola

Business Director

Connections

Peikko Group Corporation

Share
Komentarai Rašyti komentarą
Užpildykite šį laukelį
Neteisingas el. pašto adresas
Užpildykite šį laukelį
Pranešimas
Komentarų nėra
Peržiūrėti visus įrašus