SCT Lubricants, Klaipeda, Lietuva

  • Statinio tipas:
  • Biurai
Per visą ekraną Užverti

Naujasis UAB „SCT Lubricants“ biuro pastatas Lietuvoje buvo baigtas 2016 metais. Šiame projekte Peikko DELTABEAM® sijos buvo panaudotots siekiant dideles atviras erdves perdenti su kuo mažesniu kiekiu sijų.

Perdanga atviroms erdvėms su žemomis sijomis

Didžiausias iššūkis projektuojant UAB „SCT Lubricants“ biuro pastatą buvo įrengti kuo plonesnes perdangas itin didelėms atviroms erdvėms. Konsolės laikančios fasadą buvo 4,6 metrų ilgio. Didžiausias tarpas tarp aukštų siekė 18,35 metro. DELTABEAM® kompozitinės sijos buvo sumontuotos lygiai su perdangos plokštėmis. Ilgiausia viršutinio aukšto sija siekė 23,1 metro ilgį. Projekte taip pat naudoti ir kiti Peikko gaminiai – armavimo sistemos ir varžtinės jungtys. Jie padėjo sumažinti perdangų storį ir pagreitino bei palengvino jo sutvirtinimo procesus.

„DELTABEAM® sijos puikiai atliko perdangos sijų funkcijas,“ - sako Martynas Urbikas, įmonės “Struktūra ir Forma” savininkas bei vyriausiasis inžinierius. „Vietinėje rinkoje nėra lygiai tokio pačio gero sprendimo plonų perdangų įrengimui kaip DELTABEAM® sijos, turint omenyje jų galimą maksimalią apkrovą ir legvumą. Sprendimas naudoti šias sijas buvo mielai priimtas tiek architektų, tiek investuotojų, tiek statytojų,“ - priduria M. Ubrikas.

 

Dešimt metų bendradarbiavimo

Peikko padalinys Lietuvoje su įmone „Struktūra ir forma“ dirba nuo 2006 metų ir kartu įgyvendino daugybę projektų.

„Pirmasis mūsų susitikimas su Peikko Lietuva įvyko 2006 metais, kuomet įgyvendinome projektą Birutės al. 26 Palangoje. Aš kreipiausi į Peikko tuomet, kai ieškodamas išskirtinio konstrukcinio sprendimo perdangoms internete radau informaciją apie DELTABEAM® sijas. Nuo tada, daugiau kaip 10 metų, naudojamės tokiais Peikko sprendimais kaip kolonų padai, DELTABEAM® sijos, tvirtinimo ir kėlimo elementai, pakabinimo sijos PETRA® ir kitais,“ – teigia M. Ubrikas.

Jis taip pat pamini, kad naudojam jam jau puikiai pažįstamą produktą - DELTABEAM® sijas, visas statybų procesas Klaipėdoje vyko itin sklandžiai. “Įrenginėjant “SCT Lubricants” biurą puikiai žinojau pasirinktų Peikko produktų galimybes ir pranašumus. Būtent dėl šios priežasties įgyvendinti visus architektūrinius iššūkius buvo gana lengva.  DELTABEAM® siūlomas sprendimas suteikia galimybę kurti išskirtinius, įdomius pastatus, taip pat taupo laiką, o tuo pačiu ir išlaidas statyboms,” – sako M. Urbikas 

 

Itin ilgos DELTABEAM® sijos montavimas

Projekte panaudota apie 365 m (30 vnt) DELTABEAM® sijų, drauge su Peikko praspaudimo ir šlyties armavimo sistemomis bei tvirtinimo plokštėmis. Kompozitinės sijos buvo pagamintos Peikko gamykloje Kralova nad Vahom, Slovakijoje. Visi pristatatymai buvo nestantartinių matmenų, tad kilo nemažai logistinių iššūkių. Pavyzdžiui transportuojat ilgiausią – 23 metrų ilgio siją dalis gatvių esančių netoli statybų aikštelės turėjo būti laikinai uždarytos, kol sukvežimis pasiekė statybvietę. Statybų metu didžiausias iššūkis buvo šios ilgiausios sijos (23,1 m) sumontavimas 21,5 metrų aukštyje. Montuojant vienu metu buvo naudojami du kranai. Two cranes were used at the same time for the installation work. DELTABEAM® sijos buvo sujungtos su vietoje sumontuotomis betoninėmis sijomis, kurios kartu laiko tuščiavidures plokštes.

Inžinerinių iššūkių sprendimas

DELTABEAM® skaičiavimai buvo atlikti Peikko Lietuva specialistų. Tai yra viena iš techninio pobūdžio pagalbų Peikko kientams siekiant palengvinti projektavimo su DELTABEAM® sijomis procesą. “Mes naudojame išsamias skaičiavimo ir projektavimo programas, kuriomis galime iš anksto numatyti galimus visos sijos įlinkius, kas buvo labai paranku konkrečiai šiame projekte”, - teigia Peikko Lietuva pardavimų vadovas Linas Lelešius. Vyresnysis Peikko Lietuva inžinierius Paulius Kugelis pastebi, kad buvo gana sudėtinga suprojektuoti kolonų ir DELTABEAM® sijų jungtis, nes per vienos sijos skerspjūvį ėjo net 8 kolonų armatūros strypai. “Buvo sunku apskaičiuoti DELTABEAM® gembių, kurios buvo 4,6 m ilgio, įlinkius ir suprojektuoti šias sijas. Dėl atitinkamų fasado elementų gembės galo nuokrypis galėjo būti tik tam tikrame intervale. Kita sudėtinga užduotis buvo apskaičiuoti naturalią grindų vibraciją. Another very demanding task was to calculate natural frequency of floor slab. Plokštės turėjo būti tinkamos šiai fibracijai,” – projektavimo ypatumus paaiškino P. Kugelis.

Martynas Ubrikas atkreipė dėmesį į sėkmingą bendradarbiavimą su Peikko. “Visi produktai, kuriuos užsakėme buvo pristatyti laiku ir tinkamos kokybės. Per visus tuos metus aš įgijau pasitikėjimą Peikko ir nematau jokių kliūčių ateityje dirbant kartu ir drauge ieškant sprendimų išskirtiniams inžineriniams iššūkiams,” – apibendrino Martynas Urbikas.

Plačiau down-arrow.png

Projekto duomenys

Konstrukcinė dalis:
Struktūra ir Forma
Projektavimo darbų pradžia:
2013
Užbaigimo metai:
2016

Susisiekite su mumis

Saulius Grigas

Saulius Grigas

Pardavimų ir projektų valdymo skyrių vadovas

Mob. +370 614 40120
[email protected]