Lenkų namai - administracinės paskirties pastato rekonstravimo projektas, Vilnius, Lietuva

  • Statinio tipas:
  • Švietimas ir kultūra
  • Biurai
Per visą ekraną Užverti Street View

Ar žinote, kad  2021m. prasidėjusiems Vilniaus lenkų kultūros namų priestato statybos ir įrengimo darbams įgyvendinti, „Peikko Lietuva” sukūrė unikalų sprendimą - „P“ formos DELTABEAM® sijas, užtikrinusias lengvą ir ypatingai greitą jų montavimo procesą objekte.

Naujajame keturių aukštų Vilniaus lenkų kultūros namų priestate bus įrengtos patalpos kavinei, viešbučio kambariai, konferencijų salė, Lenkijos televizijos „TVP Wilno“ studija bei biuro erdvės. Dabartinėse patalpose yra įsikūrę daugiau kaip 30 visuomeninių organizacijų, kurios plečiasi, tad patalpas nuspręsta praplėsti statant naują priestatą. Įgyvendinant projektą taip pat bus įrengta  ir požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Projektą parengė bendrovė „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, priestato architektas – Miroslaw Szejnicki.

Projektuotojų įmonės MB „Invila“ konstrukcijų inžinierius Darius Račkauskas, mūsų paklaustas kodėl šiam projektui buvo pasirinkti „Peikko Lietuva” gaminami produktai atsako, kad: “Šiame projekte  panaudoti produktai pasirinkti dėl jų kokybės ir turimų sertifikatų bei profesionalių inžinierių komandos, kuri projektuotojams pasiruošusi padėti spręsti iškilusius klausimus, bei, esant poreikiui, suprojektuoti reikiamus elementus. DELTABEAM® sijos šiame objekte buvo pasirinktos dėl jų atsparumo gaisrui, kuris pasiekiamas jų papildomai nedažant ar neaptaisant kitomis apsauginėmis priemonėmis. Panaudojus šio tipo sijas buvo gautos lygios lubos ir užtikrintas didesnis patalpos aukštis“.

Prie šio projekto įgyvendinimo prisidėjęs „Peikko Lietuva“ vyr. konstruktorius Vadimas Kitovas  teigia, kad projektavimo metu buvo susidurta su nemažai iššūkių kuriant ir įgyvendinant sudėtingus inžinerinius sprendimus, kurie „Peikko Lietuva“ ekspertų dėka buvo profesionaliai išspręsti. Įmonė  šiam objektui  pagamino ir į statybų aikštelę pristatė: DELTABEAM® sijas, plienines konstrukcijas, PETRA® pakabinimo sijas, WELDA® ir KL tvirtinimo plokštes bei HPM® inkarinius varžtus. Projekte  panaudota 1406 m DELTABEAM® sijų, kurių projektavimas buvo orientuotas į greitą ir patogų montavimą:

  • Požeminėje stovėjimo aikštelėje prie sijų lentynų buvo numatytos specialiai suprojektuotos atramos, kad montuojant perdangos plokštes jos iš karto atsiremtų su reikiamu nuolydžiu koks numatytas projekte.
  • Projekte numatytos fasadinės mūro sienos statomos ant konsolinių sijų galų. Tokia fasado konstrukcija yra ypač jautri sijų galų įlinkiui. Šiam projektui buvo suprojektuotos DELTABEAM® sijos, kurioms gamykloje buvo suformuotas reikiamas išankstinis konsolių išlinkis. Taip buvo ženkliai sumažintos konsolių deformacijos nedidinant sijų aukščio.
  • Didžiausias iššūkis buvo pastato kampinė dalis, kuri numatyta su konsole abejomis kryptimis 1,7m x 2,1m nuo kampinės kolonos kraštų. Tokiais atvejais dažniausiai yra naudojamos monolitinės konstrukcijos, tačiau tai ženkliai didina įrengimo laiko sąnaudas lyginant su surenkamomis konstrukcijomis. Naudojant surenkamas konstrukcijas tokiam projektui įgyvendinti reikia numatyti standžias konsolinių sijų jungtis, kurių įrengimas objekte yra sudėtingas. Pritaikius DELTABEAM® sijas pastato konsolinio kampo įrengimas tapo ypač paprastu – Peikko projektuotojai suprojektavo nestandartines “P” formos sijas, kurias sumontavus ant kolonų konsolinė pastato dalis jau buvo suformuota su sijų išorine geometrija, o standūs atskirų dalių jungimo mazgai išspręsti gamykloje taip išvengiant virinimo darbų objekte.

 

Antrame aukšte numatytos didelės atviros erdvės besitęsiančios per du aukštus. Vienos iš erdvių plotis yra 14 m, tad šios patalpos viršuje panaudotos 14 m tarpatramio kiaurymėtosios plokštės,  atremtos ant DELTABEAM® sijų. Panaudojus DELTABEAM® sijas pavyko perdengti 14 m tarpatramį išlaikant plonos perdangos konstrukciją.

Plačiau down-arrow.png

Šiame projekte panaudoti "Peikko" produktai pasirinkti dėl jų kokybės ir turimų sertifikatų bei profesionalių inžinierių komandos, kuri projektuotojams pasiruošusi padėti spręsti iškilusius klausimus, bei, esant poreikiui, suprojektuoti reikiamus elementus. DELTABEAM® sijos šiame objekte buvo pasirinktos dėl jų atsparumo gaisrui, kuris pasiekiamas jų papildomai nedažant ar neaptaisant kitomis apsauginėmis priemonėmis. Panaudojus šio tipo sijas buvo gautos lygios lubos ir užtikrintas didesnis patalpos aukštis.

Darius Račkauskas, Konstrukcijų inžinierius, MB „Invila“

Projekto duomenys

Plotas:
5,570 m2
Aukštų skaičius:
4
Vystytojas:
Labdaros ir paramos fondas "Vilniaus lenkų kultūros namai"
Rangovas:
UAB "YIT Lietuva"
Konstrukcinė dalis:
UAB "Statybos inžinierių konsultantų biuras" / MB "Invila"
Architektūrinė dalis:
UAB "Architektūros linija"
Projektavimo darbų pradžia:
2021
Užbaigimo metai:
2023

Susisiekite su mumis

Rima Daukšienė

Rima Daukšienė

Pardavimų projektų vadovė

DELTABEAM® sijos ir plieninės konstrukcijos

Mob. +370 646 32433
[email protected]