Cyber City administracinių pastatų rekonstravimo projektas, Vilnius, Lietuva

  • Statinio tipas:
  • Biurai
Per visą ekraną Užverti

Sveiki atvykę į miestą mieste -  „Cyber City“! Šis, į ateitį orientuotas  administracinių pastatų projektas vystomas  apleisto fabriko „Sparta“ teritorijoje Vilniaus Naujamiestyje

„Cyber City“ rasite ne tik  šiuolaikiškas biuro erdves, bet ir  dinamišką centrą,  kuriame susitinka  ir  bendradarbiavimo bei inovacijų diegimo  galimybes randa geriausios technologijų kompanijos ir jose dirbantys talentai. Planuojama investicijų suma siekia daugiau nei 50 mln. Eur,  statybų pabaiga - 2022 metų pabaigoje.

Kompleksą sudaro keturi korpusai, planuojama išsaugoti dabartinėje teritorijoje stovintį buvusio fabriko kaminą. Net trims korpusams „Peikko Lietuva“ projektavo ir tiekė DELTABEAM® sijas, plienines konstrukcijas (plieninės sijos, plieniniai laiptai, santvaros virš atriumo), WELDA® tvirtinimo plokštes bei HPM® inkarinius varžtus.  Iš viso šiam kompleksui suprojektuota, pagaminta ir pristatyta beveik 4 km DELTABEAM® sijų!

Projektuotojų įmonės „INHUS“ Lietuvos  projektų skyriaus  vadovas ir „Ciber city“ konstrukcijų PDV Vytas Sirtautas, mūsų paklaustas kodėl šiam projektui buvo pasirinkti „Peikko Lietuva” gaminami produktai atsako, kad  „Dirbant prie tokio didelio kompleksiškumo projekto, kaip „Ciber City“ projekto sėkmę lėmė smulkmenos. Projekte naudoti  „Peikko“ standartiniai produktai:  WELDA® tvirtinimo detalės, HPM® inkariniai varžtai padėjo sutaupyti laiko projektuojant jungtis  ir užtikrinti  kokybinį jungčių  išpildymą.

Pastato perdangos buvo projektuojamos naudojant standartines DELTABEAM® sijas, kurių pasirinkimas pateisino užsakovo ir architektų lūkesčius, o darbas su standartiniais elementais ir jų jungtimis   užtikrino tiekimo grafikuose suderintų terminų laikymąsi.

Prie „Cyber City“ projekto įgyvendinimo prisidėjęs „Peikko Lietuva“ konstruktorius Laurynas Žvirblis pažymi,  kad kiekvienas pastatas unikalus savo forma ir dydžiu su individualiais projektavimo iššūkiais:

  • Pirmame korpuse numatytas didelis ir atviras atriumas, kuriame DELTABEAM® sijų tarpatramiai siekė 7,5 m, plokščių perdangos – 15 m. Atriume suprojektuotos „hibridinės“ dėžinio skerspjūvio HSQ – kompozitinės DELTABEAM® sijos, kurios gembiškai išlenda iš liftų šachtų į atriumą. Tai leido suformuoti atriumą , turintį minimalų kolonų skaičių  išlaikant architektūrines įdėjas.
  • Antrame korpuse DELTABEAM® sijų tarpatramiai vietomis siekė 8,5 m, plokščių perdangos – 13,5 m. Įdomi ir nestandartinė vieta yra įėjimo į pastatą rampa, kurioje DELTABEAM® sijos buvo projektuotos su 6 laipsnių nuolydžiais pagal perdangų plokščių nuolydžius.
  • Trečiame korpuse pagrindiniu iššūkiu, tekusiu „Peikko“ projektuotojams  tapo gembinės sijos, kurios turėjo išlaikyti stiklinį  fasadą. Perdanga gembiškai išsikiša į dvi pastato puses, kuriuos yra statmenos viena kitai. DELTABEAM® sijų tarpatramiai  yra 8,5m ir 6,0 m, o gembinių dalių ilgis 2,5 m viena kryptimi ir 2,0 m kita kryptimi. Dėl stiklinio fasado šioms gembėms buvo labai apriboti DELTABEAM® sijų įlinkiai.

 

Sklandus „Peikko Lietuva“ ir rangovo UAB „Veikmės statyba“ bei subrangovo "INHUS" inžinierių darbas bei efektyvi komunikacija leido įveikti visus iššūkius „Cyber City“ komplekso projektavimo darbuose, o kompozitinių DELTABEAM® sijų pagalba pavyko įgyvendinti visas sumanytas architektūrines įdėjas ir vizijas.

 

Plačiau down-arrow.png

Dirbant prie tokio didelio kompleksiškumo projekto, kaip „Ciber City“ projekto sėkmę lėmė smulkmenos. Projekte naudoti  „Peikko“ standartiniai produktai:  WELDA® tvirtinimo detalės, HPM® inkariniai varžtai padėjo sutaupyti laiko projektuojant jungtis  ir užtikrinti  kokybinį jungčių  išpildymą.

Pastato perdangos buvo projektuojamos naudojant standartines DELTABEAM® sijas, kurių pasirinkimas pateisino užsakovo ir architektų lūkesčius, o darbas su standartiniais elementais ir jų jungtimis   užtikrino tiekimo grafikuose suderintų terminų laikymąsi.

Vytas Sirtautas, Lietuvos projektų skyriaus vadovas, „Inhus Engineering“ UAB

Projekto duomenys

Plotas:
50,870 m2
Aukštų skaičius:
7
Vystytojas:
UAB "Sparta"
Rangovas:
UAB "Veikmės statyba"/INHUS
Konstrukcinė dalis:
INHUS
Architektūrinė dalis:
UAB "Cloud architektai"
Projektavimo darbų pradžia:
2019
Užbaigimo metai:
2022

Susisiekite su mumis

Rima Daukšienė

Rima Daukšienė

Pardavimų projektų vadovė

DELTABEAM® sijos ir plieninės konstrukcijos

Mob. +370 646 32433
[email protected]