Atrask statybų inžineriją per praktiką. Ar tikrai žinai, kokias galimybes turi?

October, 19, 2023

Jeigu tu esi tarp ieškančių savo kelio ir turi daugiau klausimų nei atsakymų, šis straipsnis skirtas būtent tau!

Verslo įmonės pastebi, kad vis daugiau studentų nori atrasti ir pažinti jų pasirinktos studijų krypties praktines galimybes. „Peikko Lietuva“, jausdama pareigą jauniems, būsimiems savo sričių specialistams suteikti kokybiškos praktikos galimybes, aktyviai plėtoja bendradarbiavimą su ugdymo įstaigomis ir taip prisideda prie žingeidžių studentų praktinio ugdymo. Tą puikiai įrodo keturių praktikantų, paskyrusių savo vasarą realiam profesinių galimybių įvertinimui „Peikko Lietuva“ patirtys.

 

Viena studijų kryptis – skirtingos praktikos pozicijos

Statybos inžineriją studijuojantiems studentams „Peikko Lietuva“ suteikia keletą alternatyvių pasirinkimų, kurie leidžia praplėsti akiratį, susipažinti su keliomis veiklos sritimis ir apsispręsti, kuris kelias skirtas būtent jiems. Kauno Technikos Kolegijos (KTK) trečio kurso statybos inžinerijos studentai Herkus Kišūnas, Giedrius Kačinauskas, Ignas Botyrius bei Suomijos universiteto Hame University of Applied Sciences trečio kurso statybos inžinerijos studentas Redas Šimoliūnas savo praktikas atliko skirtinguose įmonės padaliniuose: Herkus ir Giedrius – gamyboje, Ignas – projektavime, o Redas – saugos, kokybės ir aplinkosaugos (QEHS) skyriuje. Praktikos metu praktikantai buvo supažindinti ne tik su priskirto padalinio procesais, bet ir gilinosi į produkto kelią nuo užsakymo gavimo iki galutinio produkto pristatymo klientui.

Paklausti, kokių lūkesčių turėjo praktikai „Peikko Lietuva“, studentai teigė, kad juos domino galimybė susipažinti su konkrečiais procesais ir įgyti patirties, kuri leistų teisingai pasirinkti tolimesnį savo profesinį kelią.

 

Su gera komanda - viskas yra įmanoma

Pasak Redo, atlikusio praktiką QEHS komandoje, jau nuo pirmos dienos jis  buvo aktyviai įtrauktas į komandos kasdienę veiklą. „Praktikos planas buvo išbandyti kuo daugiau skirtingų darbo užduočių, nes jau per pirmą pokalbį su praktikos vadovu dr. Tadu Zingaila aptarėm, kad noriu išbandyti save ir atrasti savo profesijos kelią. Praktikos metu man buvo suteikta galimybė kurti dokumentaciją, įgyvendinti kokybės patobulinimus ir bendradarbiauti su savo darbą išmanančiais specialistais. Tai buvo neįkainojama patirtis, kuri padėjo susieti teorines žinias su praktiniais veiksmais“.

Giedrius, atlikęs praktiką gamybos padalinyje jam paantrino, kad praktikos metu sužinojo nemažai informacijos apie įmonės gaminamus gaminius, jų savybes ir panaudojimą bei patobulino komandinio darbo įgūdžius. „Supratau, kad viskas yra įmanoma - jei nežinai atsakymo reikia kalbėtis su kolegomis, galiausiai sprendimas bus surastas“.

Herkus taip pat dalinasi, kad viena iš įsimintiniausių patirčių – tai darbas komandoje. „Praktikos metu teko susipažinti su Komandos lyderio vaidmeniu, tad teko išmokti ne tik darbo organizavimo principų, bet ir komunikavimo.

 

Sėkmingoje organizacijoje Kokybė – bendras visų darbuotojų tikslas

Bandant sužinoti, kaip pasikeitė studentų požiūris į projektavimą, gamybą bei kokybę, norisi atsakyti Redo žodžiais: „Vienas iš didžiausių atradimų buvo supratimas apie kokybės, aplinkos, saugos ir sveikatos svarbą organizacijoje. Tinkamai įgyvendinant šiuos aspektus, galima užtikrinti produkto ar paslaugos aukštą kokybę, klientų pasitenkinimą ir organizacijos veiklos efektyvumą. Įsisąmoninau, kad visų darbuotojų atsakomybė ir bendradarbiavimas yra būtini siekiant laikytis aukštų standartų ir užtikrinti saugią darbo aplinką. Praktika ne tik padėjo praplėsti mano žinias ir įgūdžius, bet ir pakeitė mano požiūrį į kokybės valdymą. Dabar aš suprantu, kad kokybė yra neatsiejama nuo sėkmingos organizacijos veiklos, ir ji yra bendras visų darbuotojų tikslas. Be to suvokiau, kad nuolatinis tobulėjimas ir inovatyvumas yra svarbūs norint pasiekti aukštų rezultatų“.

Ignas, atlikęs praktiką projektavimo skyriuje, priduria, kad jo požiūris į patį projektavimą per daug nepasikeitė, jis žinojo, jog projektavimas reikalauja daug bei gilių inžinerinių žinių, tačiau buvo nustebintas ypatingo dėmesio produkto kokybės užtikrinimui, nesitikėjo tokio kruopštumo, bei tikslumo atskiriems plieninių konstrukcijų elementams. Tai dar kartą patvirtina, kad “Peikko Lietuva“ gaminamos konstrukcijos atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. Taip pat neįkainojama patirtis buvo ir darbas su viena pažangiausių įvairios paskirties pastatams modeliuoti ir projektuoti skirta programine įranga Tekla structure.

 

Naujas požiūris į Saugą

Giedriaus įsitikinimą, kad gamyba yra nuobodus ir monotoniškas procesas pakeitė akistata su neplanuotomis situacijomis, kuomet esi priverstas mąstyti ir veikti, siekiant operatyviai išspręsti iškilusias problemas ir užtikrinti sklandų ir saugų gamybos darbą.

Herkus, pritardamas savo kolegai jį papildo, kad vienas iš svarbiausių dalykų, kurį įsisąmonino įmonėje „Peikko Lietuva“, tai yra darbų sauga. „Kartais gal ir būdavo momentų, kada gamykloje norėjosi būti ir be šalmo, ir be ausinių, nes juk nepatogu, bet kai supranti kokie pavojai gali grėsti, jei nesilaikai saugos reikalavimų, tada ir šalmas patogus pasidaro, ir ausinės nebespaudžia.“

 

Mokslo ir verslo bendrystė – kuriame ateitį kartu

Pasak Kauno Techniko Kolegijos (KTK) direktorės dr. Linos Girdauskienės, jų siūlomos statybų inžinerijos studijos yra grįstos praktika, kuri sudaro ne mažiau nei 30 % viso studijoms skirto laiko. Tokia studijų programų struktūra yra labai svarbi ugdant studentų pasirengimą dirbti realioje inžinerinės krypties įmonėje. „Kiekviena įmonė yra unikali, todėl praktikos metu mūsų studentai identifikuoja, kokie konkretūs darbai jiems yra tinkamiausi. Tuo pačiu pamato kokio tipo organizacijos ir jų organizacinės kultūros yra artimesnės jiems patiems. Dar vienas labai svarbus aspektas – darbo komandoje įgūdžių taikymas praktikoje. Ši aplinkybė leidžia studentams tapti atviresniais kitų žmonių idėjoms, efektyviai bendradarbiauti, prisiimti atsakomybę ne tik už savo, bet ir už bendrus darbo rezultatus“.

Dr. L.Girdauskienė teigia, kad praktikų stipriose įmonėse, tokiose kaip „Peikko Lietuva“ metu KTK studentai gali testuoti savo žinias ir įgūdžius, suprasti ko jiems dar trūksta, norint siekti išsvajotos karjeros pozicijos. Įmonėse studentai turi galimybę sustiprinti pasitikėjimą savimi, atrasti naujas galimybes darbo vietos aplinkoje. Tai padeda užmegzti ryšius su darbdavių atstovais, įgyti reikalingus kontaktus, kurie padeda netolimoje ateityje pradėti dirbti įmonėje, kurioje buvo atliekama praktika.

Apibendrinti studentų praktikos patirtis norime  dr. Linos Girdauskienės mintimi, kad praktikos metu kai kurie studentai atranda savo herojus profesijos srityje: įmonėse jie sutinka skirtingų žmonių, kurie gali įkvėpti, motyvuoti ir paskatinti pasirinkti, moko lyderystės ir padeda formuoti stiprų pagrindą karjerai.

Share
Peržiūrėti visus įrašus